Moja siedmioletnia córka jest ze wszystkiego niezadowolona - jak można jej pomóc?

Mam problem: mam dziewczynkę siedmioletnią, która jest wiecznie niezadowolona, nie chce się uczyć w domu i w szkole. Non stop mam telefony od pani nauczycielki, że Klaudia nic sobie z niej nie robi, nie chce się na lekcji uczyć, siedzi, pyskuje i nie wyciąga zeszytu czy książki z tornistra, tylko krzyczy lub płacze, że chce iść do świetlicy się bawić, bije się z kolegami i koleżankami. Tłumaczenie, a nawet klaps też nie pomaga. Już nie wiem, co mam robić, bo ona jest wiecznie niezadowolona, płaczem wszystko wymusza, na chwilę nawet sama w domu nie chce zostać, tylko płacze, że chce iść ze mną. Nawet wykąpać mi się nie da, tylko na muszli w łazience siedzi i czeka, kiedy się wykąpię. To jest coś nienormalnego, co ona wyprawia. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Opis zachowania Pani córki nie musi świadczyć o depresji. Jednak jeśli jest Pani zaniepokojona tym, co dzieje się z Pani dzieckiem, i podejrzewa depresję, należy się z tym problemem zgłosić do psychiatry dziecięcego i psychologa dziecięcego. Ci specjaliści będą mogli zdiagnozować stan psychiczny Pani córki i zalecić odpowiednie formy leczenia, jeśli będzie tego wymagała. Warto, by zastanowiła się Pani, co może być przyczyną buntu dziecka i łamania podstawowych zasad w szkole. Może wynikać to z wcześniejszego wychowania, nim poszła do szkoły, braku kontaktu z innymi dziećmi itp. W większości przypadków problemy dzieci są problemami wynikającymi ze struktury i relacji w rodzinie. Dlatego konsultacja z psychologiem byłaby wskazana.

Pozdrawiam