Moje problemy z oddychaniem pogłębiają się. Czy nic się z tym nie da zrobić?

Witam. Mam dolegliwości oddechowe. W grudniu 2007 miałem torakotomię z powodu odmy obustronnej, po 2 i pół roku dobrego zdrowia zaczęły się pojawiać niepokojące duszności. Pulmonologowie rozkładają ręce, mówią rozedma (FEV1 < 30%), ale brak leczenia. Nadmienię iż mam dużą deformację klatki piersiowej i skoliozę. Duszności są wysiłkowe, wydechowe. Towarzyszy im charakterystyczny ucisk w klatce i zaciskające się dolne partie żeber wraz z przeponą. Jednak zdarza się (niestety coraz częściej), że są nawet jak siedzę przed komputerem - bez żadnego wysiłku. Czy to już na prawdę wyrok? Czy to się będzie pogarszać i nic się z tym nie da zrobić? Mam 24 lata. Pozdrawiam Michał

Witam.

Pana wywiad chorobowy wydaje się niestety uzasadniać opisane dolegliwości, także duszność spoczynkową. Nie odpowiem jednak na pytanie czy da się Panu pomóc i w jakim zakresie, gdyż tu konieczny jest bardziej szczegółowy wywiad oraz badanie lekarskie jak również wgląd w wyniki wykonanych już badań dodatkowych ew.zlecenie kolejnych i ocena ich wyników. Zatem niezbędna jest wizyta u lekarza.

Pozdrawiam