Most adhezyjny przy ubytku 3. zęba

Witam! Mam Ubytek zęba 3 dolna lewa czy jest możliwy taki most adhezyjny i jaki jest koszt w przybliżeniu założenia takiego mostu. Nie mam również zęba 4 górna lewa (w tej chwili mam tzw. klips-założony 14 lat temu) ale piątka jest martwym zębem 6,7 i 8 brak - czy w takim przypadku też mogę sobie pozwolić na taki most

Mosty adhezyjne nie są trwałym rozwiązaniem. Wiele badań i publikacji pokazuje, że powinny być stosowane jedynie jako rozwiązanie tymczasowe. Siły zgryzowe w jamie ustnej są bardzo duże, dlatego mosty adhezyjne mogą pękać. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wykonanie tradycyjnego mostu porcelanowego. Posiada on znacznie większą wytrzymałość mechaniczną i także lepsza estetykę. Martwy ząb spokojnie może służyć jako filar mostu pod warunkiem że jest prawidłowo wyleczony i wzmocniony wkładami z włókna szklanego.

Witam. Oczywiście istnieje możliwość założenia takiego mostu, ale jako uzupełnienie czasowe, gdyż jego trwałość nie jest zbyt wielka . Ceny oczywiście są zróżnicowane, od 500 zł. wzwyż ( jaki materiał, 1- czy 2 punkty). Lepiej wg. mnie pomyśleć o czymś bardziej trwałym. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Przy takich brakach nie można skupiać się na braku 3 , należy takąi sytuacjie odbudować kompleksowo , jeżeli możliwości finansowe nie pozwalają na stałą odbudowę należy rozważyć np protezy szkieletowe.
Odbudowa tylko jednego braku może pogłębić problemy okluzyjne albo spowodować szybką utrate mostu adhezyjnego , ze specyfiki tego rodzaju odbudów możemy je stosować przy bardzo sprzyjających warunkach protetycznych , a z tego co Pani opisuje to raczej takich Pani nie ma.