Możliwość przeniesienia wirusa ospy na siedmiomiesięczną córkę

Dzień dobry, ojciec mojego dziecka przebywał przez około 10 minut w mieszkaniu w którym było dziecko chore na ospę. Ojciec dziecka chorował już w młoedości, mam pytanie czy może jakoś przenieść wirusa ospy na naszą siedmiomiesięczną córkę.

Wirus ospy jest bardzo wrażliwy na warunki środowiska, krótko przeżywa poza organizmem osoby zarażonej. Raczej są małe szanse na przeniesienie zakażenia na Pani dziecko. Profilaktycznie, tato po przyjściu do domu powinien umyć ręce i zmienić odzież.

Pozdrawiam
http://www.poradnikdlarodzica.blogspot.com