Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Możliwość przyjmowania Argininy przy Euthyrox

Arginina i viagra a tarczyca-Witam mam jeszcze jedno pyt. Dowiedziałem się już, że euthyrox można łączyć z viagrą. Trochę się jej obawiam,więc chciałbym jednak spróbować aptecznej argininy (na zaburz. erekcji). Pytanie jak w przypadku viagry-czy arginina (l-arginina?)nie koliduje z euthyroxem i można ją brać przy lekkiej niedocz. tarczycy (2g zalecane? I czy jak arginina nie da efektów i będę chciał sięgnąć po viagrę,to muszę trochę odczekać po odstawieniu argininy?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Problemy hormonalne kobiet

Witam Pana,

Arginina rzeczywiście wspomaga terapię objawów zaburzeń erekcji, jednak na efekty oczekuje się długo i nie są one jednoznaczne. Spośród pacjentów, z którymi osobiście zetknęłam się w swojej praktyce klinicznej nie spotkałam nikogo, kto wyleczłyby się z zaburzeń erekcji używając argininy. Dodatkowo L-arginina to suplement diety, a nie preparat zarejestrowany jako produkt leczniczy. Takie preparaty nie podlegają tak złożonym badaniom związanym z interakcjami farmakokinetycznymi, zatem interakcje takich preparatów nie są do końca poznane. Proponowałabym jednak konsultację u lekarza seksuologa wraz oceną wskazań do terapii seksuologicznej skoncentrowanej na pomoc w zaburzeniach erekcji.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy