Możliwość przyjmowania leku Rosutrox przy problemach z trzustką

Miałem stan zapalny trzustki i przez to mam trochę podwyźszony poziom cukru. Jem 5-6 razy dziennie w niewielkich ilościach. Ponieważ mam podwyźszony cholesterol lekarz przepisał mi Rosutrox. Czy mogę go przyjmować (ze względu na trzustkę )?

Witam Pana,

Rosutrox, czyli rosuwastatyna nie jest orzeciwskazana u pacjentów po przebytym zapaleniu trzustki. Jeśli miał Pan problemy z wątrobą, to warto zgłosić to swojemu lekarzowi prowadzącemu, bo wtedy lek ten może być przeciwskazany. Pisze Pan o problemach z cukrami, jeśli są zbyt wysokie należy rozważyć leczenie, aby uniknąć powikłań w przyszłości. Powinien zgłosić się Pan do diabetologa.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz