Możliwość zastosowania ostropestu plamistego, olejku oregano i witaminy E w celu rozcieńczenia krwi

Dzien Dobry, Moj ojciec ma bardzo gesta krew i przyjmuje pradaksal na rozcieczenie. Dodatkowo poziom homocysteiny podwyzszony o ok 70%. Czy zamiast pradaksalu moze stosowac ostropest plamist + olejek oregano + wit E w celu rozcieczenia krw. Pozdrawiam, Tomek
MĘŻCZYZNA, 39 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Nie zaleca się takiego postępowania. Skuteczność kliniczna tych preparatów w zaburzeniach krzepnięcia (nie są to nawet leki) jest po pierwsze nie do końca przebadana (jeśli w ogóle), po drugie nieprzewidywalna. Leki przyjmowane przez Pańskiego ojca przeszły badania kliniczne, są bezpieczne i przede wszystkim skuteczne. Proszę ich nie odstawić bez wyraźnego zalecenia lekarza prowadzącego. Nieuzasadnione odstawienie leków zmniejszających krzepnięcie może zakończyć się dla Ojca tragicznie, np. udarem. A zamiana ich na naturalne preparaty jest równoznaczna ich odstawieniu.

0
Piotr Pilarski
79 poziom zaufania

Nie, nie wolno zmieniać tego leku. Lek ten jest stosowany w celu zmniejszenia krzepliwości krwi. Jego działanie jest potwierdzone licznymi badaniami natomiast wymieniony przez Pana preparat nie ma żadnych badań i nie jest zalecany.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy