Mrowienie i drętwienie w przednich zębach a zmiana przy korzeniu

Witam. Ostatnio odczuwam dziwne uczucie w przednich zębach - coś w stylu mrowienia, drętwienia. Wszystko skupia się wokół górnej dwójki (to dziwne uczucie idzie od zęba, aż po korzeń, i jest odczuwalne w nosie). Na początku podejrzano zapalenia dziąseł (przez brany progesteron), ale po zdjęciu rtg wykryto zmianę przy korzeniu. Mimo leczenia kanałowego dolegliwości nie ustępują. Za to dziś przyłapałam się, że kolejny raz na tym, że zęby żuchwy "napierają" przez sen na te górne przednie. ;<

Jeśli po leczeniu kanałowym dolegliwości nie ustępują ( nie podaje Pani czasu jaki upłynął od leczenia - jest on niezbędny przy zmianie okołowierzchołkowej ) być może trzeba będzie wykonać zabieg resekcji wierzchołka korzenia. Jednak konieczna kontrola w gabinecie stomatologicznym.