Mutacja homozygotyczna genu MHTFR 1298

witam serdecznie, straciłam 4 dzieci, w I i II trymestrze ciąży, niedawno dowiedziałam się ze powodem tego jest mutacja homozygotyczna genu MHTFR 1298. Czy z tą mutacją mam szanse na donoszenie ciąży? Jakie istnieje ryzyko tak dla dziecka, jak i dla mnie? I czy z tą mutacją bezpieczne jest wykonanie cesarskiego cięcia? gdyż ze względu na bardzo duża wadę wzroku, prawdopodobnie musiałabym mieć wykonane cc. z góry dziekuje za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety ale nie jestem w stanie oszacować prawdopodobieństwa zajścia w ciążę i urodzenia zdrowego dziecka, takie obliczenia są bardzo skomplikowane i zależą od wielu czynników, prosze udać sie do poradni genetycznej, tam dostanie Pani najbardziej sprawdzona i wiarygodna porade.