Na co wskazuje ta twarda zmiana na pięcie?

Dzień dobry, mam problem. Już od dawna zauważyłem coś dziwnego na swojej pięcie, ale do pewnego czasu myślałem ze to jest zwykły odciski. W dotyku jest to dość twarde ( coś jak twarda zaschnięta skóra). Niepokoi mnie fakt, ze zaczęło to być uciążliwe, powoduje ból przy wkładaniu buta, oraz przy chodzeniu.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

twarde zmiany na piętach mogą faktycznie być odciskami. W pytaniu pisze Pan, że narośle pojawiły się na piętach już jakiś czas temu. Do pewnego momentu nie sprawiały problemów z chodzeniem, bólu czy dyskomfortu. Niestety w ostatnim czasie dolegliwości się mocno nasiliły i stanowią problem. Wydaje się, że warto byłoby skontaktować się z podologiem lub lekarzem dermatologiem, aby ustalić dokładnie jaki charakter mają te zmiany. Możliwe, że lekarz podczas wizyty usunie zewnętrzną część zrogowaciałego naskórka i przepisze odpowiednie leki i preparaty zmiękczające skórę. Dodatkowo można na własną rękę kupić w aptece dostępne bez recepty preparaty, które pomogą nieco zmniejszyć dolegliwości związane z naroślami. Na rynku dostępnych jest wiele środków w postaci maści, kremów czy soli do kąpieli. Dodatkowo można także zakupić urządzenie do usuwania martwego naskórka.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://uroda.abczdrowie.pl/leczenie-odciskow

https://uroda.abczdrowie.pl/usuwanie-odciskow

https://uroda.abczdrowie.pl/pedicure-leczniczy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.