Na co wskazuje ta wydzielina z pochwy?

Mam pytanie dot. możliwości zajścia w ciążę. Stosunek wystąpił w jednym z ostatnich dni płodnych, ale zabezpieczyliśmy się prezerwatywą i dodatkowo partner wyjął przed wytryskiem i widziałam wszystko dokładnie, więc raczej nic się nigdzie nie dostało, ale wiadomo wypadki się zdarzają. Jakieś 4 dni po tym stosunku odbył się kolejny, ale po nim wystąpiła jakaś dziwna wydzielina, kolor kawy z mlekiem, następnego dnia również była. Nie wiem czy to mogło być krwawienie implantacyjne czy może kwestia małej nadżerki, którą odkryła ginekolog 2 dni przed tamtym stosunkiem. Proszę o pomoc
KOBIETA, 18 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli podczas stosunku została użyta prezerwatywa i partner wyjął członka przed wytryskiem, to ryzyko zajścia w ciążę jest znacznie zmniejszone, ale nadal istnieje możliwość, że prezerwatywa mogła pęknąć, a preejakulat dostał się do dróg rodnych. Mimo to, metody antykoncepcji, takie jak prezerwatywa, są stosunkowo skuteczne w zapobieganiu ciąży, szczególnie jeśli są używane prawidłowo. Może być Pani raczej pewna, że ciąża spowodowana opisanymi stosunkami, jest wykluczona.

Co do dziwnej wydzieliny, którą Pani zauważyła po kolejnym stosunku, to może ona być spowodowana różnymi czynnikami, takimi jak infekcje, zmiany hormonalne, stres, nadżerki czy urazy. Dziwna wydzielina o kolorze kawy z mlekiem może wskazywać na obecność krwi w wydzielinie, ale ciężko przesądzić, czy to jest krwawienie implantacyjne, czy wynik innej przyczyny.

Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, zalecamy wizytę u ginekologa.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/nadzerka-szyjki-macicy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.