Na co wskazuje ten opis badania jelita?
W opisie tomografii komputerowej mam zapis jelito grube obkurczone. Wizytę u lekarza mam dopiero za jakiś czas i nie wiem czy jest się czym martwić.

MĘŻCZYZNA, 31 LAT 3 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry,
Niestety ciężko stwierdzić, co może w Pana przypadku oznaczać obkurczone jelito grube, ponieważ nie znamy przesłanek, które zadecydowały o wykonaniu badania. W związku z tym najlepiej, aby wyniki zostały skonsultowane z lekarzem prowadzącym, który podejmie decyzję o leczeniu lub dalszej diagnostyce.
Wśród przyczyn, które mogą być związane z obkurczeniem się jelita, możemy niekiedy wyróżniać np. stres, stany zapalne, nieprawidłowe funkcjonowanie jelit itp.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/jelito-grube
https://portal.abczdrowie.pl/choroby-jelita-grubego-rak-jelita-grubego-wrzodziejace-zapalenie-jelita-grubego-uchylki-jelita-grubego-inne-choroby