Nadciśnienie i brak poprawy po lekach

Kobieta 84 lata ma uporczywe nadciśnienie krwi.Holter wykazał średnie ciśnienie 200 na 100.Przyjmowała już 33 leki z różnych grup obniżających ciśnienie i żadne nie działają.Najgorzej jest wczesnym rankiem i wieczorem.W ciągu dnia spada np.do 180 na 96.Captopril pod język też nie pomaga.Zwracam się z uprzejmą prośbą o odpowiedź w jaki sposób pomóc osobie.Za odpowiedź będę bardzo wdzięczna.

Aleksander Ropielewski

Opisany przypadek zdecydowanie wymaga poszerzenia diagnostyki (tk jamy brzusznej) i kontaktu z hipertensjologiem.