Nadciśnienie tętnicze i powiększony przedsionek serca

witam od paru lat lecze się na nad ciśnienie.Ostatnio zrobiłem usg serca,na wniosku opisano;niewielki koncentryczny przerost mięsnia lewej komory z zaburzeniami relaksacji.Powiekszony lewy przedsionek.Dobra funkcjaskurczowa obu komór.Czy to coś groźnego i czy ma wpływ na nadcisnienie.Obecnie biore leki takie jak diuresili lorista ale te leki nie daja rezultatu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przerost mięśnia sercowego i powiększenie lewego przedsionka są typowymi powikłaniami nadciśnienia tętniczego. Stan ten wymaga obserwacji, a leczenie powinno zostać skorygowane, tak, aby wartości ciśnienia krwi znalazły się w prawidłowym zakresie. W przeciwnym wypadku powikłania sercowe mogą postępować.