Nadciśnienie tętnicze i powiększony przedsionek serca
witam od paru lat lecze się na nad ciśnienie.Ostatnio zrobiłem usg serca,na wniosku opisano;niewielki koncentryczny przerost mięsnia lewej komory z zaburzeniami relaksacji.Powiekszony lewy przedsionek.Dobra funkcjaskurczowa obu komór.Czy to coś groźnego i czy ma wpływ na nadcisnienie.Obecnie biore leki takie jak diuresili lorista ale te leki nie daja rezultatu

MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
90 poziom zaufania
Witam, przerost mięśnia sercowego i powiększenie lewego przedsionka są typowymi powikłaniami nadciśnienia tętniczego. Stan ten wymaga obserwacji, a leczenie powinno zostać skorygowane, tak, aby wartości ciśnienia krwi znalazły się w prawidłowym zakresie. W przeciwnym wypadku powikłania sercowe mogą postępować.