Nadciśnienie, żylaki i nadwaga, bóle kolana

Moja mama - lat 57 nagle zaczęła mieć kłopoty z pamięcią - zapomina, pyta o to samo po kilka razy, zamyśla się, ma spowolnione ruchy. Zaczęła bardzo wolno chodzić. Mama leczy się na nadciśnienie, ma żylaki i nadwagę, bolą ją kolana. Do jakiego lekarza się zwrócić i jaka może być przyczyna tego ZAPOMINANIA i kłopotów z kojarzeniem faktów?

Szanowna Pani,
Przede wszystkim powinna Pani zgłosić się ze swoją mamą do lekarza rodzinnego, który zbierze dokładny wywiad i wypyta o wszystkie istotne szczegóły, a następnie skieruje Panią do odpowiedniego specjalisty.

mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań