Problemy z pamięcią i przyjmowanie leków

Witam, mam 22 lata i mam problem z pamięcią. Jak dotąd nie miałam z tym kłopotow. Jak już to było gapiostwo. Aktualnie od kilku miesięcy zażywam leki na serce i zalecone przez lekarza psychiatrę leki na uspokojenie. Zaczęłam zapominać kto co do mnie mówił. Czasem rozmawiam, mówię że załatwię po czym kilka godzin później nie wiem co kto odemnie oczekuje bo nic nie mówiłam. Zdarza się że pytam się po 5 razy o to samo. Nigdy problemów takich nie miałam. Do kogo mogę się zwrócić? proszę o pomoc.

Na początek warto skonsultować się z lekarzami w kwestii leków, skutków ubocznych i możliwych, ewentualnych interakcji.
Jeśli jednak jest Pani na lekach uspokajających domyślam się, ze wizyta u psychiatry i te leki były zapisane ze względu na jakieś objawy nerwicowe. Kłopoty z pamięcią tez mogą być ich przejawem. Warto zatem powiedzieć o tym lekarzowi, a przede wszystkim zapisać się na psychoterapię, gdyż jest to najlepsza metoda radzenia sobie z nerwicą.

Witam. A czy skontaktowała się Pani z lekarzem prowadzącym (kardiologiem, psychiatrą, psychologiem), i poradziła się w sprawie zmiany leków? Istnieją różne skutki uboczne przyjmowania leków, każdy organizm jest inny, zapewne Pani zareagowała na jakiś czynnik, trzeba sprawdzić który. Powodzenia