Zaniki pamięci po stosowaniu leków

Dzień dobry.Pytanie do psychiatry.Choruję na Chad typu II miałem zdiagnozowany stan mieszany w młodym wieku.Po hospitalizacji miałem 4 leki.Było w miarę ok ale musiałem porzucić pasję,przytyłem 30kg i chodziłem otumaniony po lekach.Potem odtawiłem lek po którym tyłem i schudłem 10kg.Za to od 1,5 rk siedzę w głębokiej depresji.Co wybrać skoro po lekach mam zaniki pamięci,kłopoty z równowagą,funkcje poznawcze na poziomie 5 latka i inne.Skutki uboczne przeważają nad korzyściami.Te leki to porażka.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Rozpoznanie choroby afektywnej dwubiegunowej

Witam, Proszę się nie poddawać. Są pacjenci, którzy przy tej chorobie przy odpowiednio dobranych lekach funkcjonują dobrze. Proszę pilnie skontaktować się z lekarzem psychiatrą i opowiedzieć o skutkach ubocznych leków i obecnym funkcjonowaniu.

0

Choroba afektywna dwubiegunowa to bardzo poważna choroba psychiczna. Nastręcza wielu trudności diagnostycznych, a jej leczenie - ze względu na przewlekły i nawrotowy charakter choroby - jest długotrwałe. Czasem dobranie odpowiedniej kombinacji leków (gdzie korzyści przeważają nad skutkami ubocznymi) zajmuje sporo czasu. Niestety odbywa się to metodą prób i błędów, gdyż każdy pacjent inaczej reaguje. Leki są jednak koniecznością. Proszę pamiętać, że podstawą efektywnego leczenia jest intensywna współpraca pomiędzy pacjentem a lekarzem. Należy więc znaleźć doświadczonego specjalistę, któremu Pan zaufa i wspólnie pracować nad poprawą stanu zdrowia. Leczenie też powinno być kompleksowe, tzn. oprócz farmakoterapii obejmować także psychoedukację oraz psychoterapię.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty