Jak skutecznie odstawić taki lek?

Witam serdecznie wszystkich Lekarzy Choruje na ChAD. Leki ktore biorę to : Lit Lamotrygia Haldol Depot Seletralina Dostałem Xanax by dac rade na weselu znajomych . Bylo super ... Wiem ze to lek dorazmy lekarz zalecił 2x0.5 mg doraznie oczywiscie ja na wzialem 0.5g 2x wzialem raz 1x0.5 mg i bylo wszystko ok Pozniej treningi syna malem napady paniki wiec tez bralem 0.5mg, Pozniej przyznaje sie spodobalo mi sie zycze z xanax o od 6 miesiecy Kadrego rana bralem 0.25 mg W tej chwili od dwoch tygodni biore 0.125 schodze stopniowe... Wstydze sie powiedziel mojemy Psychiatrze bardzo prosze o wskazowki jak zejsc do zera jak dlugo mam jeszcze brac 0.125mg? Z gory dziekuje za pomoc .

Witam. Z informacji jakie pan podaje - jest pan pod stała opieką psychiatry. To bardzo dobra informacja.:) Proszę ufać swojemu lekarzowi i porozmawiać o swoich wątpliwościach. Choroba afektywna dwubiegunowa (ChAD), określana także jako zaburzenia afektywne dwubiegunowe, to poważna choroba - głównie o podłożu biologicznym. Na jej przebieg i rokowanie kluczowy wpływ mają wczesne rozpoznanie, a także jak najwcześniejsze wdrożenie i systematyczne stosowanie właściwego leczenia specjalistycznego. Skuteczna terapia jest możliwa, ale jej warunkiem koniecznym jest intensywna współpraca pacjenta z lekarzem.

W pana przypadku stała kontrola i dopasowanie odpowiednich dawek leku to warunek prawidłowego funkcjonowania. Bardzo ważne jest, by każdą decyzję w aspekcie leków konsultował pan ze swoim lekarzem psychiatrą! Błędem będzie samodzielne decydowanie o sposobie leczenia czy odstawianie leków. W przypadku choroby afektywnej dwubiegunowej w sposób szczególny należy zwrócić uwagę na czynniki biologiczne. Leczenie powinno być kompleksowe, tzn. obejmować przede wszystkim farmakoterapię!! (leki) i psychoedukację. Powodzenia!! serdeczności. M.Z. :)