Nadmierna potliwość u nastolatka

Witam. Mam 19 lat. Jestem w miarę możliwości aktywnym chłopakiem który trenował na siłowni oraz sztuki walki. Od ponad roku borykam się z problemem nadmiernej potliwości ciała. Jest to dla mnie bardzo uciążliwe gdyż przy minimalnym wysiłku jestem zalany potem jakby biegał ze 2 godziny. Nie bardzo wiem co mam z tym robić i czego to mogą być objawy ? Proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie.
Najczęstsze przyczyny nadmiernego pocenia się to stres emocjonalny, zdenerwowanie, zaburzenia hormonalne, choroby ustrojowe, np. choroby nerek, nadczynność tarczycy, gruźlica, cukrzyca, nadwaga i otyłość, nadużywanie napojów zawierających kofeinę,
palenie papierosów. W pierwszej kolejności proponuję wybrać się więc do lekarza rodzinnego, która dokładnie zbierze wywiad, zbada Pana i poprowadzi całość diagnostyki.