Nadmierna produkcja sebum i zmiany skórne po prawej stronie twarzy

Od paru miesiecy mam problem z cera - jest bardzo tlusta , w pracy nawet pare razy musze scierac łój chusteczka i do tego stany zapalne zwlaszcza po prawej stronie. Jaki moze byc powod tego ze wystepuja one po prawej stronie twarzy i czy da sie zlikwidowac nadmierne wydzielanie loju? Zlozylam juz wizyte u dermagtologa , przepisano mi tetralysal i podano nazwe zelu i kremu ktorego mam uzywac ale pomimo to prawa strona ciegle jest wysypana

Na efekty leczenia zaleconego przez dermatologa musi Pani poczekać. Niezmiernie ważna jest pielęgnacja domowa, polecam apteczne serie kosmetyków dedykowanych cerze tłustej/trądzikowej. Jeśli podane objawy występują od niedawna, warto rozważyć badania hormonalne. W gabinecie lekarza medycyny estetycznej polecam peeling karbonowy lub peelingi medyczne (np. z kwasem glikolowym).