Nadmierna senność a hiperprolaktynemia

witam, czy hiperprolaktynemia czynnosciowa moze dawac objawy nadmiernej sennosci w ciagu dnia i od czasu do czasu lamania miesniowego jak gdyby na grype? czy hiperprolaktynemia utrudnia przyswajanie witamin itp. z pozywienia? mam kilka niedoborow zelazo b12 witD3 kilka m-cy temu potasu, moja dieta po konsulatacji z diabetologiem jest dobra jedynie wiecej bialka mam wprowadzic, lecze sie bromergonem. A czy wit b6 obniza prolaktyne bo moze mam tez jej niedobor? jaka dawke ewentualnie przyjmowac?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

wymienione przez Panią objawy nie są typowe dla hiperprolaktynemii. Mogą to być skutki uboczne stosowania bromergonu. Proszę zglosić się do endokrynologa.

Pozdrawiam.