Nadmierne i męskie owłosienie u 22-latki

Zauważyłam u siebie nadmierne (miejscami wręcz męskie) owłosienie. Ponadto mam bardzo bolesne i niezbyt regularne miesiączki. Wyczytałam, że może to być zespół policystycznych jajników. Do jakiego lekarza najpierw się udać? Ginekolog? Endokrynolog? Może przed wizytą zrobić badania krwi ( pod względem hormonalnym)?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji powinna Pani udać się do specjalisty ginekologa. Lekarz zleci odpowiednie badania hormonalne. Do poradni ginekologicznej w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.