Nadmierne myślenie o swoim zdrowiu
Witam Nazywam sie Dawid mam problem z szyja w rezonansie wykazało mi ze mam ucisk na jakas poduszkę. Od jakiegoś pol roku nie moge przestać o tym myslec biorę stres centrol zeby jakos o tym zapomnieć ale nie da rady . Cały czas wydaje mi sie se cos mi jest.czesto wydaje mi sie jakby uszy swedzialy mnie od środka zrobiłem sie nerwowy nie mam pojecia jak temu zaradzić

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Witam,
z Pana wypowiedzi wynika, że prócz objawów związanych z Pana podstawową trudnością (ucisk w odcinku szyjnym), skupia się pan również na innych doznaniach z ciała (rozumiem przy tym, ze nie ma Pan innych dolegliwości - konsultował się Pan z lekarzem). Takie nadmierne analizowanie somatycznych doznań jest dla Pana obciążające, a dotychczasowe sposoby radzenia sobie z nimi nie przyniosło oczekiwanych rezultatów.
Niestety portal internetowy ma liczne ograniczenia i nie pozwala na zebranie dokładnych informacji, jednak pisywane przez Pana trudności często wiążą się z nadmiernym doświadczaniem lęku. Z tego względu zachęcam do skonsultowania się z psychologiem/ psychoterapeutą lub psychiatrą. Po zebraniu dokładnych informacji specjalista będzie mógł postawić diagnozę oraz zaproponować najlepsze oddziaływania. Pomocy może Pan poszukiwać zarówno w prywatnych gabinetach, jak i w ramach redundancji NFZ (Poradnia Zdrowia Psychicznego)
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl
Dzień dobry, z pana opisu wynika, że ogólnie mocno martwi się pan o swoje zdrowie i jest pan skupiony na sygnałach płynących z ciała. Odczuwa pan prawdopodobnie dużo lęku w swoim życiu. Zachęcam do konsultacji psychologicznej. Psycholog pomoże panu przyjrzeć się przyczynom pana stanu i zaleci dalsze kroki. Pozdrawiam.