Depresja związana z byciem w ciąży

Moja córka jest mężatką ma 36 lat i dobrą sytuację materialną. Psychicznie bardzo źle znosi ciążę - 6 miesiąc - (od początku nie akceptuje zmian i powiększającego się brzucha, ukrywa się przed światem zewnętrznym, nie chce wychodzić z domu i z nikim rozmawiać, nawet z bliskimi) często płacze i odnoszę wrażenie że jest w depresji. Nie rozumiem dlaczego tak reaguje. Proszę o poradę.

Witam,
zwykle o ciąży myślimy, jako o pozytywnym okresie oczekiwania na dziecko. Warto jednak wiedzieć, ze zmiany jakie pojawiają się w tym czasie mogą wiązać się z trudnościami, obawami. Z tego względu również w tym okresie możemy mówić o pojawieniu się objawów świadczących o depresji. Niemniej aby postawić taką diagnozę ważny jest osobisty kontakt ze specjalistą. Dobrze byłoby gdyby Pani córka udała się na konsultację z lekarzem psychiatrą. Lekarz po zebraniu dokładnego wywiadu będzie w stanie postawić diagnozę i zasugerować właściwe oddziaływania.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Dzień dobry!

Córka powinna osobiście skonsultować się z psychologiem i rozważyć podjęcie psychoterapii. Pomoc znajdzie np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Witam, może Pani spróbować namówić córkę na wizytę u psychologa,który pomoże jej przejść ten nietypowy czas, ustabilizuje nastrój (w razie konieczności wdrożenia leków skieruje do lekarza psychiatry), pomoże zrozumieć zachowania i odnaleźć się w tej nowej sytuacji. Pozdrawiam