Momenty załamania u 25-latka a odpowiednia pomoc

Witam, Mój chłopak ma 25 lat, jesteśmy razem od 6 lat. Od około 2 lat co jakiś czas ma momenty załamania, ale ostatnio się to nasiliło. Oczywiście wraz z jego mamą próbowałyśmy mu pomóc ale bez skutku. Najczęściej trwa to około 3 dni chodź bywa i miesiąc. Odcina się nie odbiera telefonów. Poddaje pod wątpliwość nasz związek i swoją przyszłość. Kiepsko śpi, mało je mimo że ma 2m wzrostu. Często ma problem z żołądkiem, rozwolnienia, bóle głowy. Czy to może być depresja? Jak pomóc?

Tak, może (choć niekoniecznie musi) być to depresja. Polecam namówić partnera na zgłoszenie się do specjalisty - psychologa bądź psychiatry, z którym omówi swój nawracający stan i podejmie kroki terapeutyczne. Powodzenia!

Witam,
opisywane przez Panią objawy pojawiające się u Pani partnera mogą mieć różne przyczyny. Ważne byłoby postawienie diagnozy po zebraniu dokładnego wywiadu. Z tego względu sugerowałabym rozmowę z partnerem w trakcie której spróbuje Pani przekonać go do konsultacji u specjalisty-psychologa/psychoterapeuty lub psychiatry. Wówczas możliwe będzie podjęcie stosownych oddziaływań.
Powodzenia
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Dzień dobry. Prawdopodobnie pani partnercierpi na jakąś formę zaburzeni apsychicznego - to może ale nie musi być depresja. Pani partner powinien udać się w pierwszej kolejności na diagnozę do psychologa - ten po dokładnym wywiedzie skieruje go być może na wizyte do lekarza psychiatry przy jednoczesnym zastosowaniu psychoterapii. Problemy partnera mogą sie nasilać wraz z wiekiem. Pozdrawiam.