Nadmierne owłosienie i krostki na skórze u 12-latki

Córka ma 12 lat . Od dłuższego czasu ma na ramionach krostki, są koloru skóry lub lekko czerwone, ostre w dotyku, czasami swędzą . Lekarz stwierdziła ,że córka dorasta i taki jej urok, niestety ma tego coraz więcej. Córka wstydzi się chodzić w krótkim rękawie. Dodatkowo ma skłonność do nadmiernego owłosienia . Pojawił jej się ciemny wąsik i mocne owłosienie nóg. Czy mogę pozwolić jej używać kremów do depilacji ? Dodam , że córka nie dostała jeszcze miesiączki. Dziękuję, Renata

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nadmierne owłosienie może być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Warto udać się z dzieckiem do specjalisty endokrynologa. Lekarz zleci niezbędne badania mające na celu ustalenie przyczyny pojawienia się nadmiernego owłosienia. Nie obejdzie się również bez wizyty u dermatologa w celu diagnostyki zmian skórnych.

Lek. Jacek Ĺawnicki

prawdopodobnie jest to tak zwane rogowacenie mieszkowe,Zmiany mogą występować na ramionach często również na udach.Proponuję kremy z mocznikiem .