Nadmierne pocenie się w nocy i podczas pracy fizycznej

Od kilku miesięcy bardzo się pocę.W nocy budzę się zlany potem.W dzień,przy lekkich pracach zalewam się potem.Co to może być

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nadmierne pocenie może mieć wiele przyczyn. Jedną z głównych przyczyn zlewnych potów jest nadczynność tarczycy. Sugeruję wizytę u swojego lekarza rodzinnego i oznaczenie poziomu TSH, fT3 i fT4 oraz wykonanie morfologii krwi.