Nadmierny, niekontrolowany przyrost wagi i czarne włoski na podbrzuszu

Witam. Mam nieregularne miesiaczki i bardzo dlugie cykle. Czasem miesiaczja nie wystepuje kilka miesiecy pod rzad. Neka mnie rowniez ostatnio nadmierny, niekontrolowany przyrost wagi i czarne wloski na podbrzuszu. Czy moga to byc problemy z tarczyca?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy wskazują na zaburzenia hormonalne, tj. nadmierną androgenizację. Teoretycznie może mieć Pani jednak także zaburzenia funkcji tarczycy. Sugeruję konsultację ze specjalistą endokrynologiem, który pokieruje dalszą diagnostyką i ewentualnie leczeniem.