Nadmierny wzwód w czasie snu

Mam problem z nadmiernym wzwodem w czasie snu, szczególnie na prawym boku. Badania kregosłupa w części szyjnej zmiany, głowy nie ma zmian, testosteron 4,54 ng/ml, torbiel nasienna na prawym jądrze. Poza tym, że nie mogę spać z powody wzwodu przez całą noc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opisane objawy wskazują, że cierpi Pan na tzw. priapizm. Jest to występowanie przedłużonego wzwodu prącia powyżej 4-6 godz., nie ustępującego po osiągnięciu orgazmu i ejakulacji. Jest to nieprawidłowość, z którą trzeba koniecznie zgłosić się do urologa. Należy ustalić rodzaj priapizmu i jego potencjalną przyczynę, najczęściej wywołują go leki przeciwdepresyjne, przeciwpsychotyczne, niektóre hipotensyjne, może być on następstwem urazu okolicy krocza, może być też objawem chorób ogólnoustrojowych, tj.chorób hematologicznych, nowotworów, w ok.1/3 przypadków nie udaje się ustalić przyczyny priapizmu. Testosteron ma Pan prawidłowy, obecność torbieli nie wydaje się mieć związku z dolegliwością, ale wymaga to konsultacji specjalistycznej. Proszę więc zgłosić się pilnie do urologa.

Pozdrawiam.