Nadpłytkowość u 9-miesięcznego dziecka

witam, Wyszłam właśnie ze swoim 9 miesięcznym synkiem ze szpitala. Dostaliśmy skierowanie do poradni hematologicznej, przyczyna to nadpłytkowość. W morfologi był wynik PLT 1154, a wykonanej po dwóch dniach PLT wynosiło 813. Syn miał zapalenie płuc...martwię się tym skierowaniem. Mój dziadek zmarł na białaczkę...Mam nadzieję, że morfologia jeszcze o niczym nie świadczy...

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę zastosować się do zaleceń oraz udać na wizytę do specjalisty hematologa. Po ocenie możliwe będzie postawienie rozpoznania.