Szanowna Pani,
Proszę stosować niskokaloryczne posiłki o regularnych porach 5 razy dziennie (co 2-3h), wycofać słodycze oraz słone przekąski i zapisać córkę na zajęcia sportowe. Bardziej szczegółową poradę otrzyma Pani w gabinecie dietetyka, po szczegółowym wywiadzie żywieniowym.
Witam serdecznie,
Przede wszystkim należy wprowadzić zdrową i zbilansowaną dietę, która stanowi 70% sukcesu oraz aktywność fizyczną która daje 30%. Córka powinna zadbać o regularność posiłków. Należy jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Należy pić 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Powinna również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.
Przy wyborze ćwiczeń można skorzystać z siłowni pomocy trenera fitness lub ćwiczyć samodzielnie w domu, wyszukując odpowiednie ćwiczenia w internecie np na Youtube
Przy ćwiczeniach należy zadbać o właściwą dietę. Trening powinien zaczynać się około 2h po posiłku lub jeżeli jest to niewielka przekąska to około 1h. Po treningu należy dostarczyć węglowodany proste, łatwo przyswajalne np banan oraz białko (ok 20-30min po treningu) a następnie zjeść węglowodany złożone i łatwo przyswajalne białko czyli np chuda ryba czy kurczak w celu uzupełnienia strat glikogenu i odbudowy uszkodzeń struktur włókien białkowych. W posiłkach okołotreningowych należy unikać tłuszczu, gdyż upośledzają odbudowę glikogenu.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub proszę o kontakt
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@02.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Witam, proponowałabym zacząć od prowadzenia przez córkę dzienniczka żywieniowego i szczegółowego wywiadu żywieniowego (można także taką poradę uzyskać on line), by wyeliminowac popełniane błędy żywieniowe.Być może Pani córka nie zdaje sobie sprawy z tego, że odżywia sie w niewłaściwy sposób. Poza tym, taka analiza pozwoli tez ukierunkować na ewentualne badania, by wykluczyć choroby wynikające z otyłości.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Wyrzeźbienie mięśni brzucha – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Sposoby na zmniejszenie brzucha u mężczyzny – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jak poprawić przemianę materii? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Brak efektów odchudzania u 20-latki – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Odżywianie i trening mięśni brzucha – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Wzdęty i powiększony brzuch – odpowiada Mgr Patrycja Kłósek
- Ćwiczenia na płaski i umięśniony brzuch u 19-letniej dziewczyny – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Prośba o propozycję jadłospisu dla mężczyzny chcącego schudnąć 7 kg – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Efekty ćwiczeń brzucha – odpowiada Mgr Anna Zientalska
- Co powinna jeść 17-latka, by schudnąć? – odpowiada Mgr Katarzyna Sobolewska-Siemaszko