Witam, nie ma Pani absolutnie żadnych powodów do wstydu. Proszę zgłosić się do lekarza, który odpowiednio Panią pokieruje lub udać się do specjalisty dietetyka, który z pewnością w profesjonalny sposób zajmie się Panią, ustali dobraną indywidualnie dietę, przekaże wskazówki dotyczące zasad zdrowego odżywiania. Przy takiej wadze potrzebuje Pani pomocy specjalisty, podkreślam nie ma powodów do wstydu, otyłość to choroba współczesnych czasów, proszę zrobić to dla siebie i dać sobie pomóc. Pozdrawiam,
Agata Zmorkowska
Witam serdecznie,
Zalecam wizytę u dietetyka i to jak najszybciej. Im wcześniej podejmie Pani walkę ze zbędnymi kilogramami tym lepiej. Przypuszczam że już pojawiają się dolegliwości zdrowotne i im dłużej będzie Pani zwlekać z wizytą tym problemy bardziej się pogłębi. Nie ukrywam że otyłość jest duża i niepokojąca, ale proszę się nie wstydzić konsultacji z dietetykiem. Ja bardzo często spotykam w swojej pracy ludzi otyłych i staram się im pomóc a nie wyśmiewać ich problem. Proszę niczego się nie obawiać i zaufać specjaliście. Na wizycie zostaną przeprowadzone pomiary Pani ciała a mianowicie: masa, ilość tkanki tłuszczowej, ilość wody metabolicznej zatrzymanej w organizmie, mas kostna i mięśniowa. Dietetyk określi także Pani zapotrzebowanie kaloryczne i ustali odpowiednią dietę. U mnie diety nie sa drastyczne, trudne w przygotowaniu czy czasochłonne, a raczej proste, smaczne i przyjemne, więc myślę że warto zdecydować sie na kurację i zadbać o swoje zdrowie:)
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk
Witam.
Zalecam jak najszybciej skonsultować się z dietetykiem, który ułoży dla Pani jadłospis. Przeprowadzi on wywiad żywieniowy i zdrowotny, wykona pomiary masy ciała, jego składu i obwodów. Pojawią się pytania dotyczące: stanu zdrowia, stylu życia, aktywności fizycznej, upodobań kulinarnych, dziedziczności chorób. Taka wizyta jest bardzo ważna ponieważ umożliwi dokładne dobranie diety. Proszę pamiętać, że nie trzeba się wstydzić tylko zacząć działać. Przy otyłości pojawiają się problemy zdrowotne takie jak np. cukrzyca typu 2
Choroby sercowo-naczyniowe, nadciśnienie tętnicze, choroby zwyrodnieniowe kości i wiele innych. Musi zacząć Pani o siebie dbać i proszę pamiętać, czym prędzej Pani to zrobi tym lepiej, nie ma na co czekać. Przy odpowiednio zbiansowanej diecie i włączeniu aktywności fizycznej na pewno zauważy Pani efekty poprawiając swoje zdrowie i samopoczucie. Pozdrawiam serdecznie.
Witam! Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej. 1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.
2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania.
3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii.
4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.
5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery.
6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek).
7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego.
8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).
9. Pij wystarczającą ilość płynów – minimum 2 litry dziennie.
10. Unikaj alkoholu. Zapraszam również na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Przybieranie na wadze u 34-latki na diecie kapuścianej – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Jak zrzucić wagę u 23-latki? – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Odchudzanie z wagi 100 kg u 19-latki – odpowiada Małgorzata Gajewczyk
- Dieta i ćwiczenia a brak efektu u 25-latki – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Obliczanie idealnej wagi dla osoby z 168 cm wzrostu – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Redukcja wagi na diecie – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Sposoby na szybką utratę wagi – odpowiada Mgr inż. Marta Ścibisz
- Szybkie przybieranie na wadze u 63-latki – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Utrzymanie wagi ciała bez ćwiczeń – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Przykładowy jadłospis dla 25-letniej kobiety – odpowiada Kamila Ziemann
artykuły
"Zdrowe odżywianie staje się modne". Zaskakujące wyniki badań
Jakie są nawyki żywieniowe młodych Polaków? Odpowi
Pięć najczęstszych pytań o dietę wegetariańską. Odpowiada dietetyk
Polacy coraz chętniej ograniczają mięso. Niektórzy
Dieta matki karmiącej - jadłospis, suplementy diety
Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywieni