Nadwaga u 8-latka. Do jakiego lekarza się udać?

Mój 8-letni synek ma 9 kg nadwagi, nie je dużo, ale zażywa leki na alergię. Nie wiem, co mam robić, aby schudł. Zrobilam mu badania krwi, ale nie wiem, czy są one prawidłowe. Proszę o poradę do jakiego specjalisty mam sie udać? Wyniki krwi to WBC - 7,14, RBC - 4,58, HGB - 13,1, HCT - 39,0, cholesterol - 185,0 mg/dl, TSH - 3,900.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Wyniki badań synka mieszczą sie w granicach normy. Próbujac uzyskać pomoc w leczeniu nadwagi Pani dziecka, proszę udać się do lekarza pediatry, najlepiej specjalizującego się w gastroenterologii oraz do dietetyka.