Nadżerka czy podłoże hormonalne - czym jest spowodowane plamienie?

Witam, od 2 tygodni biorę tabletki antykoncepcyjne i występują u mnie ciemne, brązowe plamienia. Dodam również, iż mam leczoną nadżerkę. Nie wiem czy plamienia są wywołane tabletkami hormonalnymi, czy też dzieje się coś z nadżerką.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Plamienie może być związane zarówno z leczeniem rany po zabiegu na nadżerce, jak i mieć podłoże hormonalne. Tak czy inaczej należy poczekać. Jeśli leczy Pani nadżerkę, to ma zapewne wyznaczoną wizytę kontrolną za jakiś czas. Natomiast jeżeli powodem plamień są tabletki antykoncepcyjne, to powinny one ustąpić do momentu rozpoczęcia czwartego blistra.

Pozdrawiam serdecznie!