Nagłe, intensywne wypadanie włosów - co robić?

Witam! Mam 29 lat i zawsze miałam cienkie ale bardzo geste, ładne włosy. Jestem zrozpaczona, ponieważ od około 2 miesięcy zaczęły mi bardzo intensywnie wypadać. Na początku nie wpadałam w panikę i zaczęłam łykać R*** myśląc, że to problem przejściowy, związany z porą jesienną itd. Dodam też, że od maja tamtego roku odchudzałam się i z wagi 90 kg doszłam do 72 kg. Jednak wydaje mi się, że dieta nie była drastyczna, jadłam dużo warzyw, chude mięso, jogurty naturalne, musli, sok pomidorowy. Po prostu przestałam jeść słodycze i tłuszcze. Bledem było chyba to, że piłam ogromne ilości kawy - do 5 szklanek dziennie, bo to pomagało mi zabijać głód. Niestety problem nasilił się. Włosy podczas mycia wychodzą mi ogromnymi ilościami, rano na poduszce widzę zawsze cała kopkę włosów, nawet przy przeczesaniu palcami zostaje mi po 5 włosów w ręce. Trwa to już 2 miesiące, włosy się znacznie przerzedziły, wygląda to fatalnie. Zaczęłam unikać wychodzenia na dwór i gdziekolwiek, nie wiem już jak się mam czesać, żeby to ukryć. Najgorsze, że jestem w trakcie nauki i muszę chodzić do szkoły, niedługo mam egzaminy, a obawiam się o swój wygląd i reakcję otoczenia, ponieważ już w tej chwili włosy są o ponad polowe rzadsze i widać skórę głowy. Przez to nie umiem się na niczym skopić, czuje się nieatrakcyjna i gorsza. Zrobiłam podstawowe badania - morfologię i jest w porządku. Tylko MPV mam lekko zaniżone -7, 4 czy ma to jakieś znaczenie? Tarczyca - badanie TSH - w normie. Pani doktor kazała mi jeść multiwitaminy na wzmocnienie i czekać, a ja nie wiem co robić, jestem załamana. Proszę o odpowiedz i z góry dziękuję.

Witam serdecznie,

Bardzo prawdopodobne że jednak odchudzanie i zmiana diety wpłynęły negatywnie na włosy i spowodowały ich nadmierne wypadanie. Koniecznie powinna Pani wzbogacić dietę w witaminy i minerały. Kawa niestety wypłukuje z organizmu niektóre z nich.

Stosowanie witamin powinno przynieść efekt, ale musi Pani uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli morfologia jest dobra, wartość o którą Pani pyta nie ma znaczenia.

Proszę postarać się wzbogacić swoją dietę, unikać nadmiernej stylizacji włosów ( co dodatkowo je osłabia) i zażywać przepisane tabletki. Jeżeli po kilku tygodniach problem nie ustąpi konieczna będzie wizyta u dermatologa.

Pozdrawiam