Nagłe przybranie masy a suplementy na odchudzanie

Witam tu Piotr.Od pewnego czasu coraz bardziej tyje, co wydaje mi się dziwne ponieważ pracuje od 5 lat jako piekarz,a to sprawia że jestem w ruchu.Wszystko co robię w zakładzie przypomina ćwiczenia, które w wolnej chwili wykonuje w domu.A nie chodzi mi o to by schudnąć całkiem tylko ukształtować swoje ciało, lecz póki tyje ćwiczenia nie przynoszą efektu.Znajomi polecili mi ADIPOBON MONO by zapobiec dalszemu tyciu i ukształtować sylwetkę.lekarz stwierdził że mam za mało ruchu,a to jest niemożliwe

Witam serdecznie,
Osobiście nie popieram stosowania różnego rodzaju supelemntów.
Czasem nawet niewielkie zmiany w diecie powodują że chudniemy czy tyjemy. Prawidłowa dieta nie powinna kojarzyć się z łykaniem różnego rodzaju suplementów diety, a stać się zdrowym stylem życia, który zostanie do końca życia.
Uważam, że zażywając dany preparat niczego sie Pan nie nauczy i nie popracuje nad zdrowymi nawykami żywieniowymi. Suplement kiedyś się skończy a Pan nie zmieni nic w swojej diecie więc waga znów będzie rosła. Przecież nie będzie go Pan przyjmował do końca życia.
Jeżeli mam być szczera to nie inwestowałabym w tego typu suplementy. Zadbałabym o pełnowartościową dietę, która będzie uwzględniała Pana zapotrzebowanie energetyczne. Powinna być dobrana indywidualnie i dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Nic Pan nie pisze na temat swojego odzyewiania a to może właśnie ono wpływa na wzrost wagi.

Jeżeli chciałby Pan podejść do sprawy jeszcze bardziej profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Pana na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pan z Warszawy prowadzę również konsultacje online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Przede wszystkim nasuwa się pytanie jak wygląda Pana obecne żywienie. Sam ruch to nie wszystko, odpowiednie jadłospisy to podstawa prawidłowej sylwetki. Może warto zacząć od analizy dotychczasowego żywienia i zastanowić się czy to nie w nim tkwi problem. Suplementy nigdy nie zastąpią zmian nawyków żywieniowych. Adipobon Mono składa się ze sprzężonego kwasu linolowego (znajduje się także w produktach od przeżuwaczy - m.in mleko, mięso krowie). Jego działanie na metabolizm nie jest udokumentowane naukowo. Zachęcamy do wizyty u dietetyka, który pomoże w analizie dotychczasowych jadłospisów i zaproponuje Panu indywidualnie dobraną ścieżkę żywieniową.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444