Najlepsza metoda antykoncepcyjna dla młodych kochanków

Mam 20 lat i chłopaka, z którym jestem od 3 miesięcy. Znam go 5 miesięcy. On miał już partnerki a ja jeszcze nie. Oboje zrobiliśmy testy na obecność HIV, jesteśmy zdrowi. Myślimy nad rozpoczęciem współżycia, jednakże ja mam jakąś fobię na punkcie ciąży. Boję się, że jeśli rozpocznę to na pewno zajdę w ciążę. Partner stwierdził, że bez prezerwatywy się nie obejdzie, więc tu jest ok. Ale... problemem pozostaje to, że on chce dojść we mnie, a nie na zewnątrz, gdyż twierdzi, że to bardzo niekomfortowe. Boję się, że gdyby doszło do tego to ciąża murowana. Nie chcę brać żadnych proszków hormonalnych, bo słyszałam, że przez to są później problemy z zajściem w ciążę i urodzeniem zdrowego dziecka. Jak powinnam się przygotować do tego pierwszego razu tak, aby zniwelować ryzyko ciąży praktycznie do zera i jednocześnie sprawić by jemu też się podobało? Dodam, że moje cykle są dość nieregularne - 25-32 dni.

Witam serdecznie! Przed rozpoczęciem współżycia warto zapoznać się ze wszelkimi dostępnymi na rynku metodami zabezpieczenia. Wiele ciekawych oraz sprawdzonych pod względem merytorycznym informacji znajdzie Pani na naszej stronie www.abcantykoncepcja.pl. Tabletki antykoncepcyjne najnowszych generacji cechują się wysoką skutecznością i stosunkowo niewielkim wachlarzem działań niepożądanych. Wspomniane przez Panią problemy z zajściem w ciążę nie są obserwowane znacznie częściej niż u kobiet decydujących się na inne metody zabezpieczeń. Prezerwatywa z kolei ma znacznie wyższy indeks Pearla,tj niesie za sobą większe ryzyko ciąży. Przyjmuje się, że w zależności od dokładności jej stosowania od 2 do 15kobiet na 100 zajdzie w ciążę w przeciągu roku. Jeżeli zależy Pani na maksymalnym obniżeniu ryzyka ciąży przy pierwszym zbliżeniu, możecie Państwo zdecydować się na ten krok w trakcie trwania dni niepłodnych. W Pani przypadku przypadają one średnio na 5-21 dzień cyklu. Pozdrawiam