Napady mokrego, krztuszącego kaszlu

Witam, Od dziecka choruję na astmę oskrzelową. Przez dwa tygodnie lekarz rodzinny leczył mnie na infekcję oskrzeli antybiotykami i lekami wykrztuśnymi - bez skutku w dalszym ciągu miałem napady mokrego ksztuszącego kaszlu. Po wizycie u pulmonologa przepisano mi mesięczną kurację Encortonem począwszy od dawki 45 mg zmniejszając o 5 mg co 3 dni. Po poprzedniej tego typu kuracji bardzo spuchła mi twarz i brzuch. Jest możliwe uniknięcie tego typy skutków ubocznych ? za 2 mce się żenię ;/

Lek. Tomasz Budlewski

To efekt uboczny działania sterydów, nie występuje on u wszytskich pacjentów, u różnych ma różne nasilenie. Możliwe że tym razem nie dojdzie do takiej sytuacji, ale trudno to przewidziec i nie da sie tego uniknąc