Silny kaszel i kichanie u dziecka

Dzień Dobry Mój 5 letni syn na każdą infekcję reaguje silnym kaszlem i kichaniem na zmianę nie do opanowania pomaga tylko encorton w dawce 2 x 10 mg , martwi mnie fakt ponieważ dzieci w tym wieku często chorują a encorton to steryd , jaka może być przyczyna oprócz alergi i podejrzeń astmy u takiego dziecka że reguje przy każdej infekcji skurczem oskrzeli czyli kaszel i kiszanie osłuchowo świsty

Lek. Tomasz Budlewski

takie objawy sa typowe dla alergii, sądze że to ona jest przyczyną, konieczna jest stała opika alergologa, jeśli lekarz uważa że takie leczenie jest konieczne prosze postępować wg jego zaleceń, często wraz z wiekiem objawy alergii się wyciszają...