Napady płaczu i paniki po odstawieniu Anafranilu

Witam! Przez rok czasu brałam Anafranil SR 75 mg - 1 tabletkę dziennie( od października 2012r. ). W czerwcu 2013r zmniejszono dawkę o połowę, by stopniowo odstawiać lek. Na początku października 2013r całkowicie go odstawiłam. Najpierw miałam mdłości, ale ustąpiły. Dopiero niedawno, od ponad tygodnia zaczęłam się czuć gorzej. Mam napady płaczu, paniki, czasem czuje lęki podobne do tych co w trakcie choroby, lecz słabsze. Czy po takim czasie mogą to być efekty odstawienne? Jak z tym radzić?

Witam, efekty związane z odstawieniem leku są raczej bardzo mało prawdopodobne po takim czasie. Terapia w pierwszym epizodzie leczenia była poprowadzona prawidłowo. Jeśli jest to nawrót tych dolegliwości, które występowały przed leczeniem, rozsądny może być powrót do przyjmowania leku oraz uzupełnienie leczenia o psychoterapię. Pozdrawiam.