Jak skutecznie leczyć napady lękowe?

W październiku 2016 dostałam 5krotnego nawrotu stanów lękowych i ataków paniki. Wróciłam do citabaxu, jednak z czasem lekarz zmienił lek na symescital, po tym również było bez zmian, potem sulpiryd wraz z symescitalem, dostałam objawów (mlekotok, ból , obrzęk piersi) od sierpnia 2017 biorę Pramolan i symescital 5mg. Od tego czasu jest niby dobrze,ale nadal nie ruszam się sama , bo mam lęk przed lękiem. W poniedziałek byłam u psychiatry i kazał brać 1 x5mg symescital i wchodzic w Trittico SP max 75ml. Odstawić Pramolan. Mam jednak wątpliwości co do tego Trittico poniewaz spie dobrze wrecz bardzo dobrze. Czy Trittico CR moze w znaczym stopniu pomoc na lęki i ataki paniki? (od pazdziernika 2016 jestem w terapii u psychologa).

Jeżeli od października 2016 jest Pani na terapii psychologicznej i nadal dopada Panią paraliżujacy lęk, uniemożliwiajacy funkcjonowanie, to proszę się zastanowić nad zmianą terapeuty. Po takim czasie nie dość, że powinny być efekty, to już powinna Pani zapominać że jakiekolwiek napady paniki miały miejsce...polecam terapię Poznawczo-behawioralną. Pozdrawiam

Psycholog i rozmowy z nim mogą nie wystarczyć i należałoby poszukać certyfikowanej psychoterapeutki albo pójść na grupową psychoterapię. Psychoterapia może być wspierana farmakologicznie, tylko psychiatra powinien znaleźć lek, który będzie dla Pani odpowiedni.