Zapytaj lekarza

1 , 0 3 4 , 1 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak radzić sobie z nawracającą nerwicą?

Od 6 lat choruje na nerwice lękowa. Bralam citabax i próbowałam obstawiać i nerwica wracała. W październiku 2016 wróciła z potrójna mocą ( jednocześnie rok psychoterapii). Wróciłam do leków, na początku citabax,ale nic nie pomagał, więc lekarz zmienił na symescital. Biorę już ten symescital 3 msc. Nie widzę poprawy, ciągle czuje napięcie, ataki sa obecne.nie mogę się nigdzie ruszyć. Wszystko mi przychodzi z trudem( jednocześnie nowa psychoterapia). Leki nie działają czy terapia?jak żyć?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Czy twoje dziecko bierze narkotyki?

Czasem proces psychoterapii i dająca się zauważyć poprawa wymaga więcej czasu. Warto uzbroić się w cierpliwość i nadal z zaangażowaniem pracować nad sobą. Zachęcam jednak do wniesienia kwestii braku poprawy i Pani uczuć z tym związanych na sesję. To ważne, by omawiać potencjalne wątpliwości, brak poprawy czy uczucia z nim związane na bieżąco. Nie tylko jest to cenny i ważny materiał pozwalający na rozwój relacji terapeutycznej, ale w razie potrzeby także specjalista będzie mógł wprowadzić zmiany, rozwiać wątpliwości itp.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Dzień Dobry Pani,

Proszę być wyrozumiałą dla samej siebie i nie traktować swojego organizmu tak zadaniowo.

Dostaje Pani informacje z ciała, żeby z troską i z łagodnością samą siebie traktować.

Myślę, że skuteczna byłaby dla Pani kontynuacja psychoterapii i przede wszystkim pozwolenie sobie na terapię - a uda się, czego Pani życzliwie życzę,

Irena Mielnik-Madej

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy