Napady płaczu u 5-tygodniowego dziecka a szczepienie przeciwko gruźlicy

czy moja corka 5 tyg moze miec napady płaczu i byc markotna z powodu szczytu szczepienia przeciwko gruzliczy ma taki brzydki ropien na raczce

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą wskazywać na wystąpienie nieprawidłowej reakcji poszczepiennej. Proszę udać się z dzieckiem na wizytę kontrolną do lekarza pediatry.

podane objawy mogą być tez spowodowane przez kolkę niemowlęcą, warto skonsultować się z pediatrą, ktory przy okazji oceni czy odczyn poszczepienny na rączce jest prawidłowy. Pozdrawiam