Napady utraty świadomości a prawdopodobieństwo tężyczki

Czy w napadach tężyczkowych zawsze jest zachowana świadomość? Jesienią byłam diagnozowana pod kątem padaczki, ale EEG i TK w normie. Mam niedoczynność tarczycy. Niedawno znów miałam napad (tracę świadomość, mięśnie się napinają, czasem drgawki, i ostatnio podobno wciągnęłam powietrze i mogłam znów złapać oddechu, oczy mam wtedy otwarte). Od 2 miesięcy jestem osłabiona, czasem drętwieją mi palce, tracę czucie, bolą mnie stawy i kości, psychicznie też coraz gorzej się czuję. Może to być tężyczka??

Aleksander Ropielewski

Sugeruję wykonanie badania poziomu wapnia w surowicy krwi. Pozwoli ono jednoznacznie wykluczyć bądź potwierdzić tężyczkę jako przyczynę Pani objawów.