Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 7 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Narośl na kości ramiennej

mam28lat przez przypa. wyszlo, ze mam wyrosl 13x14 mm w laczn. z dystyl odcink trzonu lewej kosci ramiennej od strony przysrodkowej. Ortope zalecil mi kontrole co okolo polroku jak nie boli i raczej nie zlecac zabiegu wyciecia bo jest jkolo tetni i bice wiec operac bylaby skomplikowana. Czy zrobic w/g zalecenia lekarz kontrola za pol roku Wspomnial, ze prawdpodobnie mam ja juz wiele lat. Czy od razu wyciac czy poczekac jeszcze pol roku i zobaczyc, tylko boje sie ze cos sie zezlosliwi i co wtedy?
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania

Witam. Opis sugeruje że jest to wyrośl chrzęstno-kostna. Zmiana powstaje podczas wzrostu szkieletu w wyniku przemieszczenia fragmentów płytki wzrostowej pod okostną. Proces wzrostu tych fragmentów ulega zahamowaniu, gdy wzrost kośćca zostaje zakończony. Oznacza to że w Pana przypadku najpewniej zmiana ta nie będzie już rosnąć. Przemiana złośliwa w chrzęstniakomięsaka jest bardzo rzadka (kazuistyka).

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy