Nasilające się napady agresji, bóle głowy i mięśni u 65-latki

Wiat! Potrzebuję porady w sprawie mojej teściowej. ma ona 65 lat. od ok. 3 lat nasilaja się u niej napady złości, agresji werbalnej, furii, uskarża sie na notoryuczny ból głowy i mięśni. ma zdiagnozowana nerwicę wegetatywną, problemy z ciśnieniem, wieńcówkę oraz problemy z zasypianiem. ma takze problemy z żołądkiem, jest po usunięciu woreczka żółciowego. proszę o poradę, poniewaz jej napady agresji, wsciekłości dezorganizuja nasze życie rodzinne.

Witam
to bardzo drazliwe sprawy ale bardzo dobrze ,że Pani nie lekceważy problemu.Trudno jest czasem rodzicowi ,gdy zostaje zmarginalizowany wskutek nowego związku dziecka.Tym bardziej,im jej/jego osamotnienie jest większe.Najlepsze więc efekty daje psychoterapia .Jesli rodzina jest w dalszym związku z teściową-zachęcam do terapii rodzinnej.Jesli nie-Pani teściowa powinna byc pod opieką indywidualną,To,co piszę dotyczy teściowej,ale jeśli Pani lub oboje z mężem macie problemy,zachęcam do własnej pracy nad związkiem,który równoczesnie uczy asertywnego budowania własnych granic obecnej rodziny.
Serdecznie zapraszam do OHIP w Warszawie.

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem psychiatrą, zastanowić się czy nie skorzystać również z pomocy psychologa i psychoterapii. Dobre efekty przynosi połączenie tego oddziaływania, terapii w nurcie poznawczo-behawioralnym i farmakoterapii. Pozdrawiam