Napady agresji, zmiany nastroju, impulsywne działania i samookaleczanie

Czy to może być zaburzenie osobowości typu borderline? Witam od pół roku mam objawy napadów agresji, tak silnych że latają przedmioty. Agresja w sekundę może się przerodzić w smutek bardzo silny. Czasem też mój stan się poprawia i jest dobrze. Podejmuje chaotyczne działania impulsywne,wręcz niebezpieczne. Nie potrafię stwierdzić kim jestem. Jestem bardzo pogubilam. Ciężko mi że sobą wytrzymać. Samookaleczam się. Mam napady leków. Panicznie boję się odrzucenia. W rezultacie sama się odsuwam.

Przy tak złożonym problemie niezbędna jest konsultacja psychiatryczna i podjęcie leczenia farmakologicznego i psychoterapeutycznego.
Pozdrawiam.

Dzień dobry,

NIkt przez internet nie może diagnozować Pani objawów, bez osobistego badania. Stąd, jak najbardziej polecam udać się np.: do Poradni Zdrowia Psychicznego - gdzie najpierw zbada Panią lekarz, a następnie zaproponuje odpowiednie postępowanie.

Witam,

zachęcam do konsultacji z psychologiem/psychoterapeutą, by porozmawiać o swoich problemach. Psychoterapia potrafi zdziałać cuda, czasami może być prowadzona równolegle z leczeniem farmakologicznym, jeśli lekarz stwierdzi taką konieczność.

Jeśli Pani zachowanie jest związane z doświadczanymi trudnościami życiowymi, np. nadmiernym stresem, przemęczeniem, nieżyczliwym środowiskiem, traumatycznym doświadczeniem, itp. opisane przez Panią objawy mogą być rodzajem odreagowania emocji. Na psychoterapii może Pani wypracować sposoby poradzenia sobie z nimi w bardziej służący Pani sposób.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Dzień dobry, przyczyny mogą być bardzo różne i nie można stawiać diagnozy za pośrednictwem internetu. Zachęcam do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty, który postawi pełną diagnozę i zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Witam serdecznie,

W moim gabinecie dość często pojawiają się osoby z zaburzeniem osobowości typu borderline. Większość z nich ma podobne stany do tych, które Pani opisuje – gwałtowne zmiany nastroju, lęk przed odrzuceniem, zachowania niebezpieczne, wybuchy złości, płaczu itp., dużo negatywnych myśli na swój temat, problemy z określeniem własnej tożsamości itd. Nie potrafię z całą pewnością stwierdzić, czy Pani problemem jest borderline. Może to być prawdopodobne, zwłaszcza jeśli w dzieciństwie doświadczała Pani przemocy, lekceważenia, zaniedbania, opuszczenia. Zachęcam do podjęcia psychoterapii. Ostatnie badania wskazują, że najbardziej skuteczną formą terapii zaburzeń osobowości jest terapia schematu. Potwierdzają to również moje doświadczenia w pracy z pacjentami.
Gdyby miała Pani więcej pytań, chętnie odpowiem,

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska
www.integral.com.pl
www.martadziekanowska.wordpress.com