Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nasilające się problemy z AZS

Witam, od dzieciństwa miałam problemy z AZS, teraz od roku ponownie się to nasiliło. Brałam Protopic i tabletki typu Alertec przez okres pylenia i dalej. Ponownie mam problem-swędzące plamy pojawiły się pod pachą(jakby pęcherzyki)i na sutku,ponadto na ręce i szyji oraz barku-zawsze w tych samych miejscach.Protopic tylko przygasza objawy.Mogę nim smarować sutek i pachę?Czy mam brać dalej tabletki?Jest luty.Czy branie skrzypowity na włosy może uczulać?Czy to żel pod prysznic? Pozdrawiam
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Epidemiologia atopowego zapalenia skóry

W ostatnim czasie coraz więcej osób zgłasza się do lekarzy z objawami AZS. Profesor Jacek Szepietowski wypowiada się na temat epidemiologii atopowego zapalenia skóry.

AZS jest choroba przewlekłą. leki trzeba brać długo. stosować masci p-zapalne np Protopic, bardzo pielęgnować skórę całego ciała- emolienty, natłuszczanie systematycznie. Pozdrawiam

Dermatolog i alergolog. Prowadzi prywatny gabinet lekarski oraz pracuje w Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy