Nasilenie nadwagi po ciąży

Witam,mam 25 lat i 165 cm waże ok.116 kg chcialabym to zmienić . Po urodzeniu dziecka i przez cały okres karmienia piersią znacznie przytyłam chodz zawsze miałam nadwagę to po ciąży sie to nasiliło. jestem po operacji kolana i gdy tylko próbuje cwiczyć czy to przysiady czy jaieś ine cwiczenia chocby bieganie to ból tego kolana się nasila i tu już koniec diety, a bardzo bym chciała schudnąć chociaż ze 30 kg ale nie wiem jakie mam stosować diety i ćwiczenia by nie opciążyć kolana. Prosze o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do dietetyka w celu ustalenia odpowiedniej diety oraz odpowiednich ćwiczeń.

Witam serdecznie,

W celu redukcji masy ciała pomocna jest odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna. Dietę dostosowaną indywidualnie do Pani potrzeb i stanu zdrowia będzie można ustalić tylko po zebraniu wywiadu żywieniowo-zdrwotnego przez specjalistę. Jednak może Pani wcielić w życie kilka zasad: spożywać 5 posiłków dziennie w równomiernych odstępach czasu, powinny one wynosić od około 2,5 godz do 4 godzin między posiłkami. Ponadto powinny być one spożywane regularnie, W diecie źródła pełnowartościowego białka to chude wędliny, mięso, produkty mleczne, węglowodanów - kasze, ryż brązowy, pieczywo z pełnego przemiału. Nie należy zapominać także o tłuszczach roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek). Źródłem pełnowartościowego białka ale i zdrowych tłuszczy będą ryby. Proszę nie zapominać o podaży warzyw i owoców, które są źródłem witamin i błonnika pokarmowego, oraz nawadnianiu organizmu. Ze względu na problemy ze stawami kolanowymi możne wąrtoby spróbować ćwiczeń w wodzie, które odciążają stawy lub tez konsultacji z trenerem personalnym lub dobry fizjoterapeutą.

Pozdrawiam

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska