Nasilenie objawów depresyjno-lękowych po zastosowaniu leku Escitil

witam, mój mąż w zaleceniach od psychiatry ze wzgl na stany depresyjno-lękowe dostał Escitil, po kilku dniach przyjmowania objawy znacznie sie nasiliły, czy to normalne? Czy kontynuować leczenie czy odstawić lek.Konsultacja lekarza jest dopiero za 3 ty

Czy istnieje inna przyczyna niż lek, która mogła by spowodować nasilenie objawów? Czy mąż sam chce się leczyć, czy Pani go do tego namawiała?
Jeśli chce się leczyć, należy kontynuować przyjmowanie leku. Gdy zdrowie będzie zagrożone można zgłosić się wcześniej do lekarza.
Pozdrawiam!